Aktuality

18.10.2018
Členka našeho týmu se v úterý zúčastnila konference Integrace Vietnamců v Česku - výzkum a výzvy, pořádané organizací Člověk v Tísni ve spolupráci s Viet Up. Marta Lopatková krátce představila projekt a dále se věnovala modelům péče u vietnamských rodin v České republice. Pokud vás téma zajímá, pod článekm je prezentace ke stažení.
27.9.2018
Vedoucí našeho projektu Lenka Formánková spoluorganizovala panel "Migrant and transnational families access' to formal and informal welfare" na konferenci ESPAnet 2018, která se konala v litevském Vilniusu. Program konference k dospozici zde.   Migrant and transnational families access' to formal and informal welfare
24.9.2018
Členka našeho týmu Kristýna Pospíšilová se 18.9.2018 zúčastnila Regionální poradní platformy sestávající se z 64 zástupců meziskových organizací, úřadů práce, městských přadů a jejích odborů a dalších organizcí / institucí. Kristýna nejen představila projekt, sebraná data, výstupy a další plány, ale také zdůraznila obtíže, na které jsme po dobu trvání projektu narazily. Více o Poradní platformě na stránkách Intergačního centra Praha - zde.
6.8.2018
Přinášíme program a výstupy z konference Multilocality and Work-life Reconciliation, která se uskutečnila 24. a 25. května v Praze. Video ke stažení zde.   MULTI-LOCALITY AND WORK-LIFE RECONCILIATION 2ND MEETING EUROPEAN NETWORK FOR MULTI-LOCALITY STUDIES 24. & 25. May 2018 // INSTITUTE OF SOCIOLOGY/CZECH ACADEMY OF SCIENCES/PRAGUE   Thursday / 24 May
1.8.2018
Ve třináctém čísle časopisu Magnus vyšel článek "Děti z večerky" jehož autorkami jsou vedoucí projektu Lenka Formánková a Marta Lopatková.
31.7.2018
Členka týmu Marta Lopatková se účastnila letní školy v rámci projektu KNOTS (Fostering multi-lateral knowledge of transdisciplinary studies to tackle global challenges) tentorkát pořádnané Chiang Mai University v Thajsku.
23.7.2018
V dubnu tohoto roku vyšel v časopise Stiatistika a my rozhovor s vedoucí projektu Lenkou Formánkovou a členkou týmu Martou Lopatkovou o tom, jaké jsou hlavní přínosy a či negativa cizineckých komunit v České republice. Celý rozhovor si můžete přečíst zde. Děkujeme Daliborovi Holému za oslovení!      
12.7.2018
Vedoucí našeho projektu Lenka Formánková se ve dnech 2 - 4. července zúčastnila výroční konference sítě zaměřené an výzkum migrace IMISCOE ve španělské Barceloně. Tématem konference s podtitulem Europe, Migrations And The Mediterranean: Human Mobilities And Intercultural Challenges byly možnosti a výzvy multikulturní společnosti v současné Evropě.
12.7.2018
Vedoucí našeho projektu Lenka Formánková se ve dnech 20 -23. června zúčastnila výroční konference The Work and Family Researchers Network ve Washiongtonu, D.C..Tématem konference s podtitulem OpenScience: Assumptions and Translation of Work and Family Research byla otevřená věda a možnosti aplikave vědečkých poznání do praxe.
25.6.2018
Členka týmu Marta Lopatková se minulý týden zúčastnila semináře "Trade Unions / Unequal Starts / Engines of Innovation – Current issues of labour migration in the Czech Republic" s příspěvkem "Unequal starting point? Intersectional analysis of the professional life of the first-and-half generation Vietnamese migrants in Czech labour market".

Stránky