Aktuality

6.8.2018
Přinášíme program a výstupy z konference Multilocality and Work-life Reconciliation, která se uskutečnila 24. a 25. května v Praze. Video ke stažení zde.   MULTI-LOCALITY AND WORK-LIFE RECONCILIATION 2ND MEETING EUROPEAN NETWORK FOR MULTI-LOCALITY STUDIES 24. & 25. May 2018 // INSTITUTE OF SOCIOLOGY/CZECH ACADEMY OF SCIENCES/PRAGUE   Thursday / 24 May
1.8.2018
Ve třináctém čísle časopisu Magnus vyšel článek "Děti z večerky" jehož autorkami jsou vedoucí projektu Lenka Formánková a Marta Lopatková.
31.7.2018
Členka týmu Marta Lopatková se účastnila letní školy v rámci projektu KNOTS (Fostering multi-lateral knowledge of transdisciplinary studies to tackle global challenges) tentorkát pořádnané Chiang Mai University v Thajsku.
23.7.2018
V dubnu tohoto roku vyšel v časopise Stiatistika a my rozhovor s vedoucí projektu Lenkou Formánkovou a členkou týmu Martou Lopatkovou o tom, jaké jsou hlavní přínosy a či negativa cizineckých komunit v České republice. Celý rozhovor si můžete přečíst zde. Děkujeme Daliborovi Holému za oslovení!      
12.7.2018
Vedoucí našeho projektu Lenka Formánková se ve dnech 2 - 4. července zúčastnila výroční konference sítě zaměřené an výzkum migrace IMISCOE ve španělské Barceloně. Tématem konference s podtitulem Europe, Migrations And The Mediterranean: Human Mobilities And Intercultural Challenges byly možnosti a výzvy multikulturní společnosti v současné Evropě.
12.7.2018
Vedoucí našeho projektu Lenka Formánková se ve dnech 20 -23. června zúčastnila výroční konference The Work and Family Researchers Network ve Washiongtonu, D.C..Tématem konference s podtitulem OpenScience: Assumptions and Translation of Work and Family Research byla otevřená věda a možnosti aplikave vědečkých poznání do praxe.
25.6.2018
Členka týmu Marta Lopatková se minulý týden zúčastnila semináře "Trade Unions / Unequal Starts / Engines of Innovation – Current issues of labour migration in the Czech Republic" s příspěvkem "Unequal starting point? Intersectional analysis of the professional life of the first-and-half generation Vietnamese migrants in Czech labour market".
4.6.2018
Členka našeho týmu Marta Lopatková se dne 29.5. účastnila konference Asiascape: Digital Asia Conference. Rethinking Communities in the Age of the Digital v Leidenu, kterou pořádal mezi orientalisty známý International Institute of Asian Studies.
17.5.2018
Členka našeho týmu Marta Lopatková se na 27.dubna zúčastnila orientalistického sympozia s příspěvkem "Mezigenerační problémy 1,5. a 2. generace migrantů vietnamského původu v České republice" pořádaném filosofickou fakultou Západočeské Univezity.
3.5.2018
2nd meeting European Network for Multi-locality Studies 24./25. May 2018

Stránky